Čepovaná piva a pivní speciály

Stella Artois

Elegantní a kultivovaný ležák vařený z nejlepších surovin na základě zkušeností získávaných od roku 1366. Ležák s charakteristickou chutí, řízem a příjemnou hořkostí jež ho odlišuje od ostatních ležáků na světovém trhu .Pivo pro opravdové znalce. To je Stella Artois

Specifikace
prémiový, vysoce kvalitní ležák
stupňovitost 12°
obsah alkoholu 5,2%

Získaná ocenění
1885 Antverpy, Medaille d´Or (zlatá medaile)
1990 Paříž, Grand Prix, La Plus Haute Distincion
1998 Velká Británie, BIMA Suprem Gold & Innovation Award
1999 Australská mezinárodní pivní cena (zlatá medaile)

line

 Hoegaarden

Přírodně zakalené, pšeničné pivo s příjemnou, slámově žlutou barvou a překvapivě osvěžující, osobitou chutí s obsahem alkoholu 5%. Tajemství této sladce nakyslé a zároveň kořeněné chuti spočívá v kombinaci použitých ingrediencí, ve které se tradičně používaná pšenice, ječmen, chmel a pramenitá voda střetávají s pikantností přidávaného koriandru a pomerančové kůry. Přírodní charakter piva Hoegaarden je dán postupem, při němž pivo není filtrováno a kdy dochází k dokvašování piva v sudech a lahvích. Tím je zajištěn přechod všeho dobrého z použitých ingrediencí přímo do sklenice piva Hoegaarden. Hoegaarden pochází ze stejnojmenné vesnice Hoegaarden v Belgii a kořeny jeho tradiční a unikátní výroby sahají do roku 1445, kdy se toto pivo začalo vařit z místních surovin. Na konci 19. století bylo ve vesničce o 2000 obyvatelích 35 pivovarů, ale pod silnou konkurencí piv ležáckého typu postupně mizely a v roce 1957 byl uzavřen poslední. Naštěstí byla originální receptura piva Hoegaarden znovuobjevena v roce 1963 mlékařem Pierrem Celisem a v průběhu dalších 30 let se rozšířila do celého světa. Hoegaarden byl uveden na český trh v srpnu 2002 a je nabízen ve vybraných provozovnách, které svým vzhledem odpovídají výjimečnému charakteru značky.

line


Leffe Bruin

Leffe je známá belgická značka prémiových klášterních piv. Opatství Notre Dame de Leffe bylo založeno v roce 1152 na řece Máse v provincii Namur v jižní Belgii. Stejně jako mnoho jiných klášterů v celé Evropě, zde premonstrátští kanovníci vařili pivo. S využitím znalosti předávaných z generace na generaci a složek nalezených ve volné přírodě v blízkosti opatství, kanovníci vyvinuli unikátní pivo, vařené jen v opatství.
Opatství samotné zažívalo těžké časy, v průběhu let bylo poškozeno přírodními i lidskými okolnostmi. V 1460 opatství bylo zničeno povodní, v roce 1466 vyhořelo, v 1735 byl pivovar poškozen vojáky a v roce 1794 vedlo vypuknutí Velké francouzské revoluce k opuštění opatství a zničení pivovaru. Kanovníci se vrátili až v roce 1902. V roce 1952] se produkce piva obnovila díky partnerství s vlámským pivovarem Lootvoet v Overijse. Tento pivovar byl později koupen mezinárodní pivovarskou společnosti Interbrew (nyní InBev). Zde bylo vařeno do doby, kdy Interbrew pivovar zavřel. Poté bylo pivo vařeno v pivovaru Stella Artois v Lovani. Dohodou z roku 1952 mezi opatstvím Leffe a komerčním pivovarem bylo potvrzeno, že Leffe je první pivo svého druhu (pivovar nadále platí opatství honoráře). V městě Dinant je pro návštěvníky otevřené muzeum Leffe.

line


Staropramen Granát

je polotmavý ležák, který vychází z receptury třicátých let. Má granátovou barvu, výraznou vůni s jemným chmelovým aroma a plnou, delikátní chuť, danou použitím vybraných speciálních sladů a bohatým chmelením.

line


Staropramen světlý

je osvěžující světlé výčepní pivo vhodné pro jakoukoli příležitost. Vyznačuje se vysokou pitelností, kdy po prvním polknutí přímo vybízí k dalšímu napití. Toto je dosahováno zejména čistou chutí s jemným chmelovým aroma.
Staropramen Světlý byl v roce 2002 třikrát vyhlášen desítkou roku:
1. místo v kategorii Desítka - Pivo České republiky
1. místo v kategorii Desítka světlá – Sdružení přátel piva
1. místo v kategorii Desítka roku – Pivní kurýr

line


Staropramen Ležák

Je krásným příkladem klasického ležáku, který spojením vyvážené hořkosti, příjemného prokvašení a silného řízu dosahuje příjemné plné a zaokrouhlené chuti s lahodným dozníváním.

line


Stella Artois nealko

Pivovary Staropramen uvedly v polovině prosince na trh nealkoholické pivo Stella Artois. I u nealkoholické varianty prémiového ležáku Stella Artois se dodržuje servírovací postup, jehož nedílnou součástí je použítí značkové sklenice, rozetky a čistého tácku.